Mida me teeme?

expats2

Rahvusvaheline Maja on kogukonna- ja kompetentsikeskus. Me töötame selle nimel, et Eestis oleks rõõmus ja turvaline kõigil toredatel inimestel - nii neil, kes elavad siin aastakümneid, kui ka neil, kes siia vaid nädal aega tagasi elama tulnud on.

 

Me toetame neid, kes välismaalasi Eestis vastu võtavad ja nendega oma töös kokku puutuvad. Nii välistalendi kutsunud startup, kui ka kool, kuhu tuleb pagulaslaps, võib tunda, et see toob kaasa uusi küsimusi, millele ei oska vastata või millega pole aega tegeleda. Kuidas leida välismaalasele perearst? Kuhu suunata ta uusi tuttavaid leidma? Millised kultuurilised erinevused võivad tekitada probleeme? Te ei pea oma küsimustega üksi jääma, tulge ja küsige, ehk on meil neile vastused olemas! Kuigi asume füüsiliselt Tartus, anname nõu ja teeme koolitusi üle Eesti.

 

Selleks, et meie uued Tartu elanikud paremini hakkama saaks, pakume me neile nõu ja tuge. Me teame, et uue elu alustamine uues kohas võib olla täis ootamatuid väljakutseid, seepärast pakume võimalust tulla meie käest abi küsima -  olgu see töövõimaluste, ühistranspordi kasutamise või sõprade leidmise kohta.

 

Me asume Tartus ja oleme veendunud, et Tartu linna kultuuriline mitmekesisus on meie rikkus, aga seda ainult juhul, kui me suudame sälitada kogukonnatunde ja meie suhtlemist ei defineeri hirm üksteise vastu. Seepärast töötame selle nimel, et läbi erinevate tegevuste kokku tuua linna vanu ja uusi elanikke.

 

Tartu Rahvusvaheline Maja sündis 2016. aastal. Selle asutajaks on MTÜ Ethical Links. Lisaks on suure panuse Rahvusvahelise Maja loomisesse andnud Balti Uuringute Instituut.